Ar konservuotame piene yra sveikas maistas?

Nors šviežias pienas yra maistingas, tai ne visada yra patogu, jei jus domina ilgalaikis saugojimas. Pienui paprastai būdingas trumpas tinkamumo laikas, tačiau konservuotą pieną galima laikyti daug ilgiau. Kai kurie receptai, ypač kepami, ypač reikalauja konservuoto pieno. Šis maistas yra gana sveikas, kuriame yra įvairių vitaminų ir mineralų, nors jis gali būti daug riebalų ir kalorijų, priklausomai nuo jūsų vartojamojo tipo.

1 puodelis porcijos konservuotų pieno suteikia 340 kalorijų. Kadangi konservuotasis pienas yra kondensuotas arba išgarinamas, tai yra daug daugiau nei 146 kalorijų už puodelį įprasto nenugriebto pieno. Riebalų kiekis taip pat koncentruojamas, konservuotame piene – 19 g riebalų už puodelį, palyginti su 8,3 g riebalų šviežio pieno. Dauguma pieno konservuotų riebalų gaunama iš sočiųjų riebalų, nesvarbio riebalų įvairovė, dėl kurios per daug užsigeriama arterijos. Siūlomas šio riebalų riebalų kiekis per dieną yra 15 g, o 1 puodelio konservuotų pieno porcija yra 11,5 g.

Konservuotame piene yra 17,1 g baltymų vienoje porcijoje arba 30,5-37,1 procento baltymų kiekio, kurį turėtumėte vartoti kiekvieną dieną. Kai kurie žmonės patiria alergines reakcijas į pieno baltymus, tai skiriasi nuo laktozės netoleravimo, reakcijos į pieno cukraus rūšį. Jei turite pieno alergijas, nenaudokite konservuotų pieno. Vienoje tokio pieno porcijoje yra 25,3 g angliavandenių. Moterims reikia apie 225 g angliavandenilių kiekvieną dieną, vyrams reikia apie 325 g.

Jei geriate 1 puodelį konservuotų pieno, vartokite 658 mg kalcio, kuris atitinka daugiau kaip pusę 1000 mg per dieną reikalaujamų dozių suaugusiesiems nuo 19 iki 50 metų. Jums reikia šiek tiek daugiau – 1200 mg – jei esate vyresnis nei šis , O jaunoms nėščioms moterims reikia 1300 mg per parą. Kalcis skatina kaulų stiprumą, tačiau dietai taip pat reikia vitaminų D ir K, kad padėtų jūsų kūnui tinkamai naudoti mineralą. Konservuotame piene taip pat yra geležies, magnio, fosforo, kalio, cinko ir seleno.

Vitaminai D ir K yra konservuotame piene, tačiau tik nedideliais kiekiais. Tačiau gausite šiek tiek vitamino A. Su 602 TV šio vitamino vienai porcijai jis atitinka beveik visą jūsų kasdieninį poreikį, jei esate moteris, ir apie du trečdalius dienos poreikio, jei esate vyras. Konservuotų pieno porcija taip pat suteikia vitamino C, įvairių vitaminų B ir vitamino E.

Kalorijos ir riebalai

Baltymai ir angliavandeniai

Mineralai

Vitaminai