Ar merlangai yra gerai valgyti?

Merlakas gali būti susijęs su įvairiomis žuvų rūšimis, įskaitant Ramiojo vandenyno, Japonijos ir Anglijos merlangus, taip pat karaliaus George’u, smėliu ir raudonuoju merlangu. Žuvys turi daug ką rekomenduoti kaip baltymų ir maistinių medžiagų šaltinį, tačiau kai kurios žuvys yra skanesnės nei kiti. Be žuvies ir jūros gėrybių, be skonio taip pat kyla kitų dalykų.

Maistinių medžiagų

Žuvies dribsniai tiekia svarbias maistines medžiagas, įskaitant baltymus ir nedidelį kiekį riebalų. 3-uncijos patiekalas yra apie 15 gramų baltymų, apie 1 gramą riebalų, kai kurie iš jų yra sveiki, omega-3 riebalų rūgštys, kurios padeda apsaugoti jūsų širdį nuo ligos. Jame taip pat yra keletas mineralų, tarp jų apie 40 mg kalcio, 18 mg magnio, 190 mg fosforo ir 200 mg kalio per 3 unciją. Tai taip pat yra geras kelių vitaminų šaltinis, įskaitant keletą vitaminų B ir vitamino D. Jis itin daug vitamino A, kuriame yra 85 tarptautinių vienetų vienai porcijai.

Fizinės savybės

Paprastieji žuvys gyvena daugelyje buveinių ir turi įvairių fizinių savybių. Yra tik 13 rūšių, paplitusių tik Australijos vandenims. Kaip ir bet kuri kita žuvis, rūšis ir vandenys, kuriuose jie yra sugauti, gali paveikti skonį. Paprastos merlango rūšys paprastai laikomos silpnomis skoninėmis, baltos spalvos žuvimis, turinčiomis tvirtą tekstūrą. Žvejai merlangą mėgsta tiek kaip maisto šaltinį, tiek kaip sportinę žuvį, kuri patraukia viliojimą ir puoselėja gerą kovą.

Paruošimas

Kaip tikras mėsos ėdėjas vertina tam tikrus gabalėlius jautienos su nieko daugiau, nei druska ir pipirais, tikra žuvų mėgėjai mėgsta mėgautis žuvimi vien tik skoniui. Pabandykite paruošti merlangą kiek įmanoma paprasčiau, kad neapsunkintumėte subtilaus žuvies skonio. Vienas iš mažo riebalų metodo yra banginis merlangų filė sausame baltame vynyje ir patiekiamas su citrina.

Gerai valgyti

Merlanginis vanduo yra skanus ir yra laikomas saugiu valgyti reguliariai. Jei pastaruoju metu turėjote kokį nors imitacinį krabą, tikėtina, kad jau valgėte paprastąjį merlangą. Viena iš labiausiai paplitusių rūšių – Ramiojo vandenyno paprastasis merlangas, dar vadinamas heka. Daugelis jūrinių lydekų yra naudojamos gaminant smulkintą žuvų produktą “surimi”, iš kurio susidaro imitacinis krabas.

Nacionalinė gynybos išteklių gynimo taryba skelbia vartotoją apie žuvų gyvsidabrio lygį ir nurodo tuos, kurie yra arba labai pavojingi, arba sugauti naudojant aplinkai kenksmingus metodus. Paprastieji paprastosios jūrų ešerys yra išvardytos kaip žuvys, kurios jaustųsi, nes jos yra gausios ir tarp tų, kurių gyvsidabrio kiekis mažesnis. Nacionalinė jūrų žuvininkystės tarnyba praneša, kad Ramiojo vandenyno paprastųjų merlangų išauginimas yra tvarus, o ne pernelyg intensyvi žvejyba.

Gyvsidabris ir aplinkosaugos susirūpinimas