Aukšto šarminio daržovių sąrašas

Išskyrus keletą išimčių, tokių kaip balti šparagai ir briselės daigai, dauguma daržovių yra šarminės, taigi jie padeda pagelsti kūną. Tai padeda išlaikyti sveiką jūsų kūno pH lygį. Taip pat valgyti daug šarminių maisto produktų, pavyzdžiui, daržovių, taip pat padeda apriboti rūgščių formavimąsi turinčių maisto produktų naudojimą, kuris gali sukelti sveikatos problemų.

Tai nėra maisto rūgštinis skonis, kuris svarbus rūgšties ar šarminio kiekio atžvilgiu. Tai sako natūropatinis gydytojas Christopheris Vasey, o tai yra mineralų kiekis ir maisto pH lygis. Kūnui reikia rūgščių ir šarmų formavimo maisto, kad išlaikytų pusiausvyrą, tačiau jo poreikiai nusileidžia link šarminės pusės. Norint valgyti apie 80 procentų šarminį sudarančių maisto produktų, pavyzdžiui, daržovių, galite išvengti galimų sveikatos problemų, tokių kaip kaulų praradimas, nuovargis ir raumenų skausmas.

Siekdami šarminės dietos, tamsiai žaliosios žalumynai ir dauguma žalių daržovių yra puikus pasirinkimas. Kailiai, kolledžai, šparagai, salotos, špinatai, arugula ir visi kiti lapiniai žalumynai. Kiti šarminiai žalieji daržovių pasirinkimai: brokoliai ir brokoliai, paprikos, cukinijos, salierai, artišokai ir agurkai. Barselonos daigai yra retas išimtis daržovių šeimoje, turinčios daugiau rūgščių formavimo savybių nei kitos daržovės. Žalia šparagai yra šarminis daržovių, bet balti šparagai yra labiau rūgštingumą formuojantys.

Daugelis šakniavaisių taip pat turi šarmingą poveikį. Tai yra runkeliai, morkos, česnakai, krienai, svogūnai, porai, ropės, pastarnokai, ridikai ir bulvės. Į sąrašą įtraukiami valgomieji žali viršūniai, kurie lydi daugybę šakniavaisių, pavyzdžiui, morkų viršūnės. Daugybė kitų daržovių yra šarminės, įskaitant daugybę turimų grybų, bambuko ūglių, rapsuko, žiedinių kopūstų, obuolių, saldžiųjų ir karštųjų paprikų, baklažanų, moliūgų ir kitų šašvietėlius daržovių. Žolelės, pavyzdžiui, krapai ir kopūstai, kartu su jūros dumbliais, kaip ir dulce, taip pat gali būti.

Pupelės ir kiti ankštiniai augalai taip pat yra daržovių šeimos dalis, juose yra tiek rūgštinių, tiek šarminių maisto produktų. Kalifornijos universitetas, San Diego, rūgščių ir šarmų maisto lentelė rodo, kad visos arba dauguma pupelės ir kiti ankštiniai yra rūgščių susidarymo. “American College of Health Sciences” rūgštinių ir šarminių maisto produktų lentelėje taip pat minimi riešutai, lęšiai ir garbanzo pupelės, taip pat žinomos kaip “pupelės”, kaip rūgštingumą formuojančios. Yra keletas šarminių ankštinių daržovių, įskaitant žalias pupeles, lima pupeles, sojos pupeles ir žirnius.

Rūgščių ir šarmų balansas

Žalieji ir žalios daržovės

Kitos asortiotos daržovės

Pupos ir kiti ankštiniai augalai