Kaip apskaičiuoti bmr & rmr

Jūsų metabolizmas susideda iš energijos, kurią naudojate, kad egzistuotumėte, atliktumėte dienos funkcijas, praleidžiate ir virškiate maistą. Bazalinis metabolizmo rodiklis ir apatinio metabolizmo greitis yra dvi skirtingos priemonės, kurios nurodo, kiek kalorijų galite sudeginti be papildomos kasdieninės veiklos, tarsi visą dieną gulėtumėte lovoje. Galite matyti terminus “BMR” ir “RMR”, kurie vartojami vienodai, tačiau jie atsižvelgia į šiek tiek skirtingas aplinkybes. Skirtumas tarp BMR ir RMR tikrai yra svarbus klinikinėje aplinkoje, kurioje RMR yra lengviau apskaičiuoti ir kuri yra pakankama, kad galėtumėte nustatyti savo kasdienius kalorijų poreikius.

Skirtumas tarp RMR ir BMR

Dujų analizė pateikia labiausiai tikslią BMR ir RMR matą, aiškina Amerikos taryba pratimų metu. Ši analizė reikalauja, kad jūs eitumėte į tyrimo įstaigą ir dirbtumėte su specialistu, turinčiu sertifikatą, kad naudotųsi įranga. Jūsų bazinis metabolizmo rodiklis arba BMR reiškia kalorijų skaičių, kurį galite sudeginti, kad būtų paprasčiausiai egzistuojanti be išorinių veiksnių. Matavimas paprastai atliekamas tamsioje patalpoje, kurioje objektas pakreiptas. Jūs išmatuojate BMR tik po gero nakties miego bent aštuonias valandas, 12 valandų nevalgius ir negerkite kofeino ar kitų stimuliuojančių preparatų. Šios sąlygos užtikrina, kad jūsų virškinamoji trakta lieknėja, o jūs nenaudojate kalorijų su papildomais judesiais. Metabolizmo normos poilsis arba RMR taip pat reiškia kiekį kalorijų, kurias uždegate už fizinio aktyvumo ribų. Klinikinis vertinimas atliekamas mažiau griežtomis sąlygomis. Jums gali nereikėti miegoti bandymų patalpoje arba susilaikyti nuo maisto ilgą laikotarpį prieš matuojant. Du matavimai suteikia jums iš esmės tokią pačią informaciją, bet BMR gali būti šiek tiek tiksliau.

Hariso-Benedikto lygtis

Persvarstytas Hariso-Benedikto lygtis yra rašiklis ir popieriaus apskaičiavimas, dažnai naudojamas norint įvertinti BMR arba RMR vyrams ir moterims. Vyrų lygybei pridedate 88,4 ir 13,4 karto daugiau svorio kilogramais, tada pridedate 4,8 karto aukščio centimetrais. Iš šio skaičiaus, atimkite 5,68 kartų savo amžių per metus. Dėl 185 svarų, 30 metų amžiaus vyras, kuris stovi 5 pėdų ir 10 colių, rezultatas yra 1 898 kalorijos per dieną tik siekiant palaikyti kūno aktyvumą, pvz., Kvėpuoti, pumpuoti kraują ir reguliuoti kūno temperatūrą. Moterims formulė yra Skiriasi. Pridėkite nuo 447,6 iki 9,25 karto daugiau svorio kilogramais, tada pridėkite 3,1 karto savo aukščio centimetrais. Iš šios sumos atimkite 4,33 karto savo amžių per metus. Jei 30 metų moteris stovi 5 pėdų, 5 colių ir sveria 140 svarų, iš viso yra 1417 kalorijų; Norėdami konvertuoti iš metrinių matavimų, atkreipkite dėmesį, kad 2,54 cm yra lygus 1 coliui, o 2,2 kilogramai – 1 svaras.

Mifflin-St. Jeor lygtys

Dar viena šiek tiek kitokia šiek tiek kitokia lygtis, naudojama BMR arba RMR skaičiavimui, kurią kai kurie mano esant tiksliau, yra Mifflin-St. Jeoro lygtis. Vyrui padauginkite 9,99 karto daugiau savo svorio kilogramais, pridedant 6,25 karto didesnį savo aukštį centimetrais ir 5 metus padauginkite savo amžių. Pridėkite 5 prie viso, kad gautumėte BMR. Pavyzdžiui, vyrams, skaičius išaugo iki 1807 kalorijų. Moteriai – Mifflin-St. Jeor lygtys reikalauja, kad jūs padaugintumėte savo svorį kilogramais 9,99, pridėkite 6,25 karto daugiau savo aukščio centimetrais ir atimkite 4,92 kartų savo amžių per metus. Tuomet išskaičiuojate 161 iš skaičiaus, kad gautumėte BMR. Anksčiau pateiktame pavyzdyje moters BMR yra 1400 kalorijų. Atkreipkite dėmesį į tai, kad Hariso-Benedikto lygties ir Mifflin-St. Jeoro lygtis yra mažesnė nei 100 kalorijų.

Lygtys naudojant liesos kūno masės

Naudokite savo liesos kūno svorį, kad įvertintumėte BMR arba RMR su kitomis lygtimis. Turint didesnį liesos kūno masės ir riebalų masės santykį, dažniausiai reiškia, kad jūs sunaudote daugiau racionalaus kalorijų nei kažkieno iš tos pačios masės, kuriam yra mažiau liesos masės. Norėdami nustatyti savo BMR, naudodami Katch-McArdle lygtį, turite žinoti savo kūno riebalų procentą . Taigi, jei pirmiau minėtas 185 svarų žmogus turi 10 proc. Kūno riebalų, jis sveria apie 84 kilogonus, iš kurių 75,7 proc. Sudaro liesos audinio. Įjunkite tą numerį į lygtį 370 ir 21,6 karto didesnę nei jūsų kūno masę kilogramais. Šiame pavyzdyje žmogus turi 2,005 kalorijų per dieną. Moteris naudoja tą pačią lygtį, naudodama liekamą masę kilogramais. Kitas lygtis, naudojantis liesos kūno masę, vadinama lygtimi Cunninghem. Tai suteikia šiek tiek didesnę įverti nimą, nes jūs pridedate 500-22 kartus didesnį nei jūsų kūno masės svorį kilogramais. Viršuje pateiktame pavyzdyje šis lygtis apskaičiuoja, kad BMR yra 2,165 kalorijos per dieną.