Kaip apskaičiuoti širdies ritmo kintamumą

Jūsų širdis dažniausiai ritina nuolat ir stabiliai. Širdies dažnio kintamumas atsiranda tada, kai širdis nejaučia nuoseklaus ritmo. Amerikos širdies asociacija sako, kad kardiologai gali nustatyti netinkamas išvadas, kai jie nustato nereguliarus širdies ritmas. Siekiant sumažinti šias klaidas ir standartizuoti širdies ritmo kintamumo matavimus, Europos kardiologų draugija ir Šiaurės Amerikos pacientų ir elektrofiziologijos draugija standartizuoja matavimo metodus.

Gaukite savo elektrokardiogramos (EKG ar EKG) testą. EKG, kuris užfiksuoja jūsų širdies ritmą, yra ne invazinė procedūra, atliekama kardiologijos įstaigoje. Rezultatai EKG spausdinami ant grafikos popieriaus tipo kaip viena nepertraukiama linija su smailėmis ir slėniais. Jums reikės šios informacijos, norėdami apskaičiuoti bet kokius širdies ritmo kintamuosius.

Raskite QRS intervalus iš EKG. Stipriausias širdies plakimas, kurį jaučiate riešo ar kaklo pusėje, atsiranda, kai sutrinka širdies skilveliai. Šis sutrumpėjimas parodo EKG rodmenis kaip didžiulę linijos smaigalį. Šio smaigo pradžioje yra etiketė su Q. Šio smaigalo smailė yra pažymėta raide R ir smaigo galu su S.

Apskleiskite smaigalius arba Rs.

Skaičiuokite mažų kvadratų skaičių ant EKG popieriaus tarp pirmųjų dviejų apskritimų.

Padalinkite 1500 mažųjų kvadratų skaičiumi. Rezultatas lygus susitraukimų skaičiui, kurį jūsų širdis sugeria per vieną minutę.

Kartokite 4 ir 5 žingsnius likusiems R, kuriuos apveriate savo EKG spaudu.

Nustatykite savo širdies ritmo kintamąjį. Pavyzdžiui, jei jūsų pirmasis skaičius yra 104, o jūsų kitas skaičius yra 120, jūsų širdies ritmas gali keistis 16 susitraukimų per minutę.