Kaip išlaikyti blynus nuo klijimo

Nors blynai patiekiami kaip skanus bet kokių šeimyninių pusryčių patiekalas, jie paprastai linkę laikytis virimo metu. Ne tik tai apsunkina blynų kepimą, bet lengvai užsikimšęs blynas gali palikti gurkšnelį, paliekant panašią netvarką jūsų viryklėje ir visoje savo mentele. Liekana paklodusi blynų lapai jūsų indo dugne taip pat padidina tikimybę, kad būsimi blynai prilimpa, todėl jums nebus kito pasirinkimo, kaip tik nusiprausti paną prieš valgant kitą blyną. Imkitės atsargumo priemonių, kad įsitikintumėte, jog kiekvienas blynas, kurį galite padaryti, lengvai pasidaro nuo lėkštės iki plokštelės, galite išvengti nesudėtingų blynų ir supjaustytų pusryčių.

Išmeskite nonstick keptuvę. Nešiojamieji keptukai gali pasigirti specialia danga, kuri neleidžia maistui lipti į keptuvę virimo metu.

Prieš pradėdami, nusiprauskite ir išdžiovinkite keptuvę. Net jei anksčiau nuplaudėte keptuvę, liko maisto liekanos, kurios nematote, ir jūsų blynai sulauks.

Suplakite popierinį rankšluostį daržovių ar rapsų aliejuje ir nuvalykite popieriaus rankšluosčio dugną ir šonus, kol indas turi šviesią blizgesį aliejaus.

Įdėkite indą ant viryklės ir nustatykite degiklį į “vidutinio aukščio”.

Patikrinkite keptuvę po kelių minučių, kad įsitikintumėte, jog ji yra pakankamai karšta, drėkindama ranką ir užpilkite kelis lašus vandens ant plaušo paviršiaus. Tinkamai šildomame indelyje vandens lašai bus išdžiūvę ir švokštimas išnyks. Karštas kepsnys šiek tiek traukia kiekvieno blynelio išorę, neleidžiantis tešmeniui klijuoti į keptuvę.

Nukopijuokite mažą šaukštą sviesto į keptuvę. Tai suteikia jūsų blynus turtingu sviesto skoniu, tuo pačiu metu sutepiant blynus ir neleisdami jiems prilipti prie keptuvės. Leiskite sviestui pilnai ištirpti.

Įpilkite blynų tešlą į indą, kol jūsų blynas pasiekia norimą dydį. Virkite blyną.