Kaip natūraliai sumažinti nosies ertmę

Nesvarbu, ar tai atsiranda dėl šienligės, sinusito ar įprasto šalčio, patinusios nosies ertmės gali būti gana neigiamos. Dėl sudėtingų kraujagyslių uždegimo aplink kanalus, nosies užgulimas dažniausiai nėra rimtas, jį dažnai galima išvengti arba sumažinti naudojant paprastus namų gynimo būdus. Jei šie gydymo būdai neveikia, jums gali tekti imtis be recepto. Sunkiais atvejais, pavyzdžiui, kai nosis gamina geltoną ar žalią gleivę, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Gerkite papildomus skysčius, ypač karštą arbatą ar sultinį. Drėgmės trūkumas yra dažna nosies išsiplėtimo priežastis.

Padidinkite drėgmę ore su drėkintuvu arba garintuvu. Arba laikykite veidą per kriaukle arba puodą, užpiltą garuoto vandens. Šiluma taip pat padės atsipalaiduoti nosies ertmėms.

Skalauti nosies ertmę švelniu druskingo tirpalo dėka naudokite “neti” puodą, išspausti butelį ar švirkštą. Pakreipkite galvą į šoną, atsargiai ir lėtai įpylę ar įpilkite druskos tirpalo į viršutinę šnervę, leisdami vandens kelią per praeinančius kanalus ir išimkite kitą šnervę. Nebandykite to, jei jūsų takai yra visiškai užblokuoti. Padarykite savo druskos tirpalą ištirpdamos 1/4 šaukštelio. Stalo druskos 8 oz. Šilto vandens.

Jei naudojate ilgiau nei dvi ar tris dienas, nustokite vartoti dekongestanto purškiklį. Šie purškalai iš tikrųjų gali pabloginti nosies gleivinę po nedidelio laiko.

Nevartokite recepto be recepto, jei reikia, kartu su antihistamininiu preparatu. Kai kurie vaistai jungia šiuos du vaistus, o kai kuriuose – papildomų nereikalingų ingredientų. Patikrinkite ingredientus, kad užtikrintumėte tik tai, ko jums reikia. Pasitarkite su savo gydytoju arba vaistininku, jei nesate tikri, kas jums tinka.

Pasitarkite su gydytoju, jei turite ilgą nosies užgimimą arba matote geltoną arba žalią gleivę, kuri paprastai yra infekcijos požymis.

Pašalinkite visus aplinkos veiksnius, kurie gali sukelti jūsų patinimą, ypač alergenus, tokius kaip naminių gyvūnų plaukai, cigarečių dūmai, pelėsiai ir dulkės. Reguliariai valykite savo namus ir apsvarstykite galimybę investuoti į oro valytuvą.