Kaip nėščios motinos mitybos įpročiai daro įtaką jų vaiko pageidavimams

Nors senas posakis sako: “Tu esi tas, ką valgai”. Ką pasirinkote valgyti, gali būti, kad šaknis yra tai, ką jūsų mama valgė, kai ji buvo su jumis. Galima teigti, kad maisto produktų prenatalinis poveikis priklauso nuo kultūrinių ir etninių maisto normų, teigia moksliniai tyrimai, paskelbti Amerikos pediatrų akademijos “Pediatrija” žurnale. Motinos dieta taip pat gali įtakoti ar jos kūdikis bus linkęs į nutukimą.

Moteriai, kuri yra nutukusi prieš ją pastojus, labiau tikėtina, kad bus nutukęs mažylis, nei moteris, kuri yra sveiko svorio priešlaikine gimdymo priežastis, – aiškina mokslininkai Panagiota Kitsantas ir kolegos iš George Mason universiteto. Tai, ką moterys gali imtis, yra tai, kad vaiko nutukimo prevencija prasideda dar prieš pradedant vaiko netinkamą įsisavinimą. Moteris gali žymiai sumažinti vaisingo nutukimo riziką, prieš pat nėštumą gydydama savo nutukimą, įskaitant mokymąsi, kaip valgyti sveiką mitybą ir gyventi sveiką gyvenimo būdą, apimantį pratimus.

Remiantis 2007 m. Londono Karališkojoje veterinarijos koledže atliktame tyrime, “nėščios moters” sąvoka “įkvėpė” bet kokį maisto produktą, nes ji vartoja du vaistus, gali sukelti nesveiką maistą vaikui. “Tyrimas atliktas Žiurkės, pasak mokslininkų grupės, turi įtakos žmonėms. Kai nėščiosios žiurkės valgė maisto produktų, pvz., Spurgų ir kitų saldumynų, mitybą, jų palikuonys taip pat pageidavo saldžių nesugadintų maisto produktų ir turėjo į ją persivalgyti. Šio tyrimo pagrindinis tyrimo autorius Dr. Stephanie Bayol mano, kad jei nėščios moterys valgo greito maisto, vaikai gali pasigirti tokiu maistu.

Skonis nuo maisto produktų, kuriuos maitina nėščios moterys, perduodama vaisiui per vaisiaus skysčio, kurį vaisius nurijo. Kai kūdikis susipažįsta su tam tikra skonio, jis dažniausiai linkęs jį vaikystėje, praneša dr Julie A. Mennella ir jo kolegoms, kurių 2001 m. Tyrimas buvo paskelbtas “Pediatrija”. Tyrėjai ištyrė tris moterų grupes: viena grupė Buvo morkų sultys nėštumo ir vandens metu maitinant krūtimi, antroji grupė turėjo nėštumo metu vandens ir morkų sulčių maitinimo krūtimi metu, o trečioji grupė turėjo visą vandenį. Visose trijose grupėse kūdikiams buvo suteikta grūdų, pagamintų su morkų sultimis ir grūdų, pagamintų su vandeniu. Nors tai nėra statistiškai reikšminga, šio tyrimo rezultatai parodė, kad kūdikiams, kurie buvo veikiami su morkų sultysis gimdoje, morkų skonio grūdai buvo daugiau nei paprastųjų grūdų, o morkų skonio grūdai jiems patiko daugiau nei kitos dvi grupės.

Gali būti, kad nėščios moters dieta gali turėti įtakos vaiko maistui. Todėl svarbu, kad nėščios motinos valgytų įvairią ir sveiką mitybą. Tai gali sutaupyti būsimų mūšių per maistą per savo vaiko formavimosi metus ir netgi gali padėti pamokyti savo vaiko visą gyvenimą sveikų mitybos įpročius.

Nutukimas

Junk Food Crazy

Kvapiųjų medžiagų fondas

Verdiktas