Kaip sumažinti lipidų profilį

Jūsų lipidų profilis yra bendras jūsų širdies sveikatos įvertinimas. Jį sudaro keturi numeriai, atspindintys bendrą cholesterolio kiekį, didelio tankio lipoproteinų cholesterolio kiekį, mažo tankio lipoproteinų cholesterolio kiekį ir trigliceridų kiekį kraujyje. Kai suprasite, ką reiškia šie skaičiai, galite atitinkamai pakeisti gyvenimo stiliaus pokyčius, kad sumažintumėte arba padidintumėte juos, kad sumažintumėte savo širdies riziką ir padidintumėte savo sveikatą.

Suprasti savo numerius. Optimalus bendras cholesterolio kiekis yra mažesnis nei 200 mg / dl. Kuo aukštesnis jūsų cholesterolio kiekis, tuo mažesnė jūsų širdies priepuolių rizika, pvz., Širdies liga. Norite, kad jūsų DTL būtų bent 60 mg / dl, kad sumažintumėte riziką nuo vidutinio. Priešingai, sveikiausias MTL cholesterolio kiekis yra tas, kuris yra mažesnis nei 100 mg / dl. Jei trigliceridų koncentracija yra mažesnė nei 150 mg / dl.

Padidinkite savo didelio tankio lipoproteinų ar DTL cholesterolio kiekį. Sveikatos priežiūros specialistai nurodo DTL kaip gerą cholesterolio kiekį. Yra keletas jūsų gyvenimo būdo pakeitimų, kuriuos galite padaryti, kad padidintumėte savo DTL numerį. Jei rūkote, atminkite. Jei turite antsvorio, galite padidinti savo DTL 1 mg / dl už kiekvieną 6 svarus. tu pralaimi. Rasite būdų, kaip gauti daugiau fizinio aktyvumo, taip pat būdų, kaip pakeisti savo sočiųjų riebalų su sveikesniais riebalais. Taip pat stebėkite alkoholio vartojimą. Vidutinis alkoholio vartojimas yra susijęs su aukštesniu DTL lygiu, tačiau pernelyg didelis alkoholio vartojimas nėra sveikas ir kelia papildomų sveikatos problemų, nesusijusias su cholesterolio kiekiu.

Sumažinkite savo mažo tankio lipoproteinų arba MTL cholesterolio kiekį, kurį gydytojai nurodo kaip blogą cholesterolio kiekį. Geras būdas tai padaryti yra dietos. Padidinkite mitybinių skaidulų vartojimą, kad gautumėte daugiau tirpių skaidulų, kad sumažėtų cholesterolio absorbcija iš virškinimo trakto. Tai atlikite valgydami daugiau sveikų grūdų, šviežių vaisių ir daržovių bei ankštinių. Nutukimas yra didelio MTL lygio rizikos veiksnys. Tokie dietiniai pakeitimai taip pat padės jums valdyti savo svorį. Tas pats pasakytina apie pratimus ir kitas fizinio aktyvumo priemones. Kuo daugiau fizinio aktyvumo jūs gaunate, tuo didesnis poveikis jūsų MTL lygiui. Ir kaip yra DTL cholesterolio atveju, saugokitės alkoholio vartojimo.

Įgyvendink pakeitimus, kad sumažintumėte trigliceridų kiekį. Venkite didelio cukraus maisto produktų ir perdirbtų bei rafinuotų maisto produktų. Šie paprasti angliavandeniai yra linkę prisidėti prie aukšto trigliceridų lygio. Tas pats pasakytina apie trans-riebalus, todėl jūs turite pašalinti juos iš savo dietos. Pakeiskite šiuos riebalus sveikesniais riebalais, pvz., Augaluose rastais, sveikais aliejumi ir kai kuriomis žuvimis. Kitas trigliceridų kiekio sumažinimo būdas yra tas pats, kuris sumažina kitus lipidų profilio komponentus. Jei reikia, laikykitės savo gydytojo gairių dėl svorio, fizinio aktyvumo didėjimo, mažesnio alkoholio vartojimo ir rūkymo nutraukimo.