Kaip valgyti sveikai nenaudojant daržovių

Nors sveiką maistą galima valgyti nevalgius daržovių, daržovėse randamos maistinės medžiagos yra svarbios jūsų kūno sveikata, todėl daržovės yra gyvybiškai svarbios visos maistingos dietos dalis. Tuo tarpu vis dar galima turėti palyginti sveiką mitybą, į kurią neįeina daržovių – tik tuo atveju, jei jame yra kitų sveiku maisto produktų, kurių maistinių medžiagų kiekis gali būti didesnis nei daržovėse. Svarbiausia, kad turėtumėte sutelkti dėmesį į savo dietos pusiausvyrą, kad įsitikintumėte, jog apskaitote visas reikalingas maistines medžiagas.

Dėmesys vaisiai. Daugelis vitaminų ir mineralų, esančių daržovėse, taip pat gali būti vaisių. Pasak Harvardo visuomenės sveikatos mokyklos, renkantis vaisius, turėtumėte naudoti ryškias spalvas ir įvairovę. Kasdien valgydami ne mažiau kaip devynis vaisių ir daržovių porcijas, valgykite daugiau vaisių, kad pašalintumėte neegzistuojančias daržoves, nes jiems trūksta maistinių medžiagų daržovių pasiūlymo koncentracijos. Daržovės yra reikšmingi kalio, ląstelienos ir vitamino C šaltiniai. Pavyzdžiui, vidutiniškai suaugusiesiems reikia 75 – 90 miligramų vitamino C per parą. Pusė greipfruto suteikia 70 procentų jūsų dienos vitamino C poreikių. Stenkitės pralietinti kai kurių vaisių į kiekvieną valgį ir dažnai užkandžiai.

Eikite į sveiki grūdai. Ne tik jūs galite gauti naudos sveikatai daržovių iš sveikų grūdų, bet sveikieji grūdai yra esminė maistingos dietos dalis savo. Sveiki grūdai yra supakuoti su B vitaminų, vitamino E ir pluošto. Pasak Amerikos širdies asociacijos, vidutinis suaugęs žmogus turi 25-30 gramų skaidulų per dieną. Norint gauti pluoštą, kurį nesate iš daržovių, kiekvieną valgį valgykite sveikus grūdus ir pasirinkite javus, kurių sudėtyje yra daug skaidulų. Pasak Harvardo visuomenės sveikatos mokyklos, yra stiprus ryšys tarp sveikų grūdų valgymo ir bendros geresnės sveikatos.

Eikite į sveikas riebalus vietoj blogų riebalų. Daržovės – maži riebalai, taigi, jei jų neįtrauksite į savo mitybą, įsitikinkite, kad kitose vietose riebalai nėra pakuojami. Sojų ir trans-riebalai, randami jautienos, kiaulienos, sviesto ir daugybėje perdirbtų užkandžių, kenkia sveikai mitybai. Vietoje to daugiausia dėmesio skiriama sveikesniems mononesočio ir polinesočiųjų riebalų turinčioms riebalams. Polinezies riebalai randami augaliniuose maisto produktuose ir aliejuose, bet taip pat galima rasti tam tikrose riebiose žuvyse. Vienas sveikų riebalų atminimo vadovas yra tas, kad produktai, kuriuos sudaro daugiausia sveiki riebalai – kukurūzų aliejus, alyvuogių aliejus, dygminų aliejus, yra kambario temperatūros skysčiai. Riešutai, sėklos ir avokadas – vaisių maskavimas kaip daržovių – taip pat yra sveikų riebalų.

Pasirinkite mažai riebius pieno produktus. Galite gauti savo labai reikalingą kalcio iš lapinių žalių daržovių, tačiau jų nesant gerus kalcio tiekimus taip pat galima rasti riebiuose pieno produktuose. Vidutiniškai suaugusiam žmogui kasdien reikia nuo 1000 iki 1200 miligramų kalcio. Vienas puodelis riebalų neturinčio pieno turi 306 miligramus kalcio. Saugokitės pieno produktų, kurių sudėtyje yra daug riebalų, kurie gali pakelti cholesterolio kiekį ir pakenkti svoriui. Pasak gydytojų atsakingos medicinos komiteto, pieno produktai turėtų būti valgomi labai nedaug. Sveika mityba pakeičia riebiausius pieno produktus, kuriuose yra mažai riebalų, pvz., Mažai riebalų ar neskaldytų pieno, sūrio ir jogurtų.

Valgykite savo daržoves kitaip arba tiesiog valgykite įvairius daržoves. Yra begaliniai receptai, kuriuos galite pabandyti padaryti, kad daržovės būtų švelnios ir jaudinančios, neprarandant maistinės vertės. Bandydami šiuos receptus, būkite atsargūs, kiek kiek natrio jūs gaunate. Pabandykite išdarinėti savo daržoves arba pridėti mažai riebalų padažu. Galvokite apie daugybę būdų, kaip paslėpti daržovių smulkmenų valgytojams, pasimatant naujus receptus, pvz., Pridėti špinatų ar klekių į mėgstamą pica ar pridėti paprikos į mėgstamą makaronų patiekalą. Tiriant gamtos praustuvę, gali atskleisti daržoves, kurių niekada neseniai bandėte.