Kaip vartoti vitamino D papildai

Jūsų oda gamina vitamino D nuo saulės spindulių poveikio. Tačiau, jei apsaugote savo odą nuo ultravioletinės spinduliuotės, kuri yra gyvybiškai svarbi, jūs negalite pakankamai padidinti vitamino D. Labai mažai maisto produktų natūraliai aprūpina vitaminu D. Dėl to sunku gauti pakankamai dietos. Pasak dietinių maisto papildų tarnybos, stiprūs maisto produktai, tokie kaip pieno ir kitų pieno produktų, javų ir apelsinų sultys, yra pagrindiniai daugumos amerikiečių vitaminų D šaltiniai. Jei nesate vartoję pakankamo maisto kiekio, kurio sudėtyje yra vitamino D, gali tekti vartoti papildų, kad būtų išvengta trūkumų dėl sveikatos problemų, tokių kaip osteoporozė, širdies liga ir rachitas.

Prieš pradėdami vartoti papildų, apsilankykite savo gydytojui atlikdami paprastą kraujo tyrimą, kad nustatytumėte, ar trūksta vitamino D. Negalima vartoti papildų, jei jūsų vitamino D kiekis yra normalus, nes per daug vitamino D jūsų sistemoje gali tapti toksiškas.

Patikrinkite USP patvirtinto simbolio papildymo etiketę, kuri rodo, kad produktas buvo išbandytas dėl kokybės. Etiketėje taip pat pateikiama papildoma vitamino D forma. Jie gali turėti vitamino D-3, vadinamą cholecalciferoliu, arba vitaminu D-2, kuris yra ergokalciferolis. Dietinių papildų tarnyba praneša, kad abi formos yra lygios jų gebėjimui padidinti vitamino D kiekį.

Valgyk maistą, kurio sudėtyje yra magnio, vitamino A ir cinko. Pagal vitaminų D tarybą šios maistinės medžiagos reikalingos norint palaikyti vitamino D sugebėjimą tinkamai veikti. Magnis yra žaliosios lapinės daržovės, riešutai ir sveiki grūdai. Galite padidinti cinką valgydami mėsą, naminius paukščius, jūros gėrybes ir pupeles. Dėl vitamino A valgykite mėsą, pieno produktus ir apelsinų, geltonos ir tamsiai žalios daržoves.

Stebėkite simptomus, susijusius su vitamino D toksiškumu, pavyzdžiui, prasta apetitas, svorio kritimas ir dažnas šlapinimasis. Sunkiais atvejais didelis vitamino D kiekis gali sukelti nereguliarus širdies ritmas. Norint išvengti toksiškumo, niekada nevartokite daugiau nei 100 mikrogramų arba 4 000 tarptautinių vienetų vitamino D per parą.

Jei atsiranda inkstų akmenų simptomų, pavyzdžiui, skausmas pilvui, nugarai, kirkšniui ar sėklidėms, kraujas šlapime, šaltkrėtis, karščiavimas ir pykinimas, kreipkitės į gydytoją. Per didelis vitamino D kiekis iš papildų gali padidinti kalcio kiekį, todėl padidėja inkstų akmenų rizika. Kalcio perteklius taip pat gali pakenkti jūsų širdžiai, kraujagysliams ir inkstams.

Audituokite kitus receptinius vaistus. Kortikosteroidai, prieštraukuliai ir cholesterolio kiekį mažinantys vaistai trukdo absorbuoti vitaminą D. Pasitarkite su savo sveikatos priežiūros specialistu, kad įsitikintumėte, jog vartojate tinkamą papildomą dozę, kad atsvertų šių vaistų poveikį.

Pasitarkite su savo gydytoju dėl vitamino D dozės didinimo, jei šiuo metu kenčiate nuo rachito, osteoporozės ar kitų lėtinių ligų, kurios gali būti susijusios su vitaminu D, pvz., Širdies ligos ir išsėtinės sklerozės. Kai kuriais atvejais didelė dozė gali padėti gydyti šias sąlygas, teigia Linuso Paulingo institutas.