Kiek kalcio reikia, kai nėščia?

Jūsų mityba ir mityba padeda išlaikyti jūsų kūną sveiką ir maitina jūsų augantį kūdikį nėštumo metu. Jei neturite pakankamai vitaminų ir mineralinių medžiagų, tai gali turėti neigiamą poveikį jūsų kūdikio vystymuisi. Kalcis yra svarbi maistinė medžiaga, todėl svarbu žinoti, kiek reikia nėštumo metu ir kaip saugiai gauti rekomenduojamą kiekį.

Nėštumo metu kalcio padeda kurti kūdikio kaulus, dantis, nervus ir raumenis. Jis taip pat padeda jo kūnui nustatyti normalią širdies ritmą. Jei nėštumo metu negausite pakankamai kalcio, jūsų kūdikiui reikės iš kaulų išskirti kalcio, kad atitiktų jo poreikius, o po to jis gali prarasti kaulų. Norint gauti pakankamai kalcio nėštumo metu, kraujotakos, raumenų ir nervų sistemos taip pat veikia normaliai.

“Babycenter” teigia, kad jums reikia 1000 mg kalcio prieš dieną, nėštumo metu ir po jo. Jei esate jaunesnis nei 18 metų, šiek tiek daugiau kalcio reikia nei suaugusiesiems. Jūsų kalcio poreikis turi padidėti iki 1300 mg prieš dieną, nėštumo metu ir po jo.

Kalcio šaltiniai yra pienas, jogurtas, sūris, lapinės žalumynai ir stiprinti produktai, tokie kaip grūdai ir sultys. Viename puodelyje paprasto jogurto yra 488 mg kalcio, 8 uncijos pieno turi 301 mg kalcio, o pusė puodelio špinatų – 136 mg. Prenatalinėse vitaminose taip pat yra jūsų dienos rekomenduojamo kalcio kiekio. Pasak “Babycenter”, jūsų kūnas gali absorbuoti tik 500 mg kalcio per dieną, todėl pabandykite visą dieną išskaidyti kalcio maisto šaltinius ar papildus.

Per didelis kalcio vartojimas gali sukelti vidurių užkietėjimą, padidina inkstų akmenų susidarymo pavojų ir trukdo jūsų organizmui absorbuoti geležį ir cinką – dvi kitas maistines medžiagas, kurios yra svarbios nėštumo metu. Venkite daugiau nei 2500 mg kalcio per dieną. Be to, kai kurie kalcio papildai sukelia, kad gali pakenkti dar negimusio kūdikio. Renkantis kalcio priedą, ieškokite tos medžiagos, kurioje nėra švino.

Privalumai

Rekomenduojama suma

Šaltiniai

Įspėjimas