Kiek skysčio per daug gerti?

Jūsų kūnas turi vandens, kad išgyventi ir tinkamai veiktų. Kai treniruojate, sergate ar veikia šiluma ar drėgmė, jums reikia dar daugiau. Kadangi jūsų kūnas nuolat praranda skysčių per prakaitą, šlapimą ir kvėpavimą, svarbu gerti visą dieną. Tačiau galima vartoti per daug skysčių. Kai kurios sveikatos sąlygos reikalauja apriboti skysčių vartojimą, kad būtų išvengta komplikacijų.

Dienos skysčių poreikiai

Jūsų organizmui reikia vandens palaikyti normalią temperatūrą, sutepti ir susilpninti sąnarius, apsaugoti nugaros smegenis ir kitus jautrius audinius, taip pat atsikratyti atliekų per šlapinimąsi, prakaitavimą ir žarnyno judesius. Remiantis “Clemson Cooperative Extension”, norint pakeisti šį nuostolį, reikia gauti 8-12 puodelių vandens per dieną arba 1 kvartas vandens kiekvienai 50 svarų kūno svorio. Tiksli suma gali būti daugiau ar mažesnė priklausomai nuo jūsų amžiaus, sveikatos būklės, vaistų, fizinio aktyvumo lygio ir oro sąlygų. Gėrėk pakankamai skysčių, kad jums nepatyrėtų troškulys – troškulys yra ankstyvas įspėjimas apie dehidrataciją. Jūsų šlapimas turi būti skaidrus iki šviesiai geltonos spalvos. Vanduo, pienas, sojos pupelės, sultys, sriuba, vaisiai ir daržovės padeda patenkinti kasdienius skysčių poreikius.

Vandens užteršimas

Per daug vandens gėrimas gali sukelti mirtiną būseną, vadinamą apsinuodijimu vandeniu. Šis etapas pasiekia daug vandens, kuris paprastai vyksta bėgikams, kurie treniruojasi ilgiau nei keturias valandas ir sunaudoja pakankamai skysčių, kad galėtų priaugti svorį. Vartojant per daug vandens, išeikvojama natrio koncentracija, ir jums reikia natrio, kad reguliuotų skysčių kiekį jūsų kūne. Mažas natrio kiekis, vadinamas hiponatremija, gali sukelti jūsų ląstelių išsipūstėjimą. Kai tai įvyksta smegenų ląstelėse, galite eiti į komą ar mirti, sako MayoClinic.com. Kadangi kiekvieno žmogaus vandens poreikiai yra skirtingi, niekas nenustato vandens kiekio, kuris būtų pavojingas visiems. Geriausia yra laikytis gydytojo rekomendacijų, kiek galima saugiai gerti. Turėkite omenyje greitą, nepaaiškintą svorio padidėjimą, pykinimą, sumišimą ir vėmimą.

Širdies sutrikimas

Širdies nepakankamumas diagnozuojamas, kai jūsų širdies raumens nepakankamai stiprus kraujas kraujyje, kurio organizmas turi atlikti kasdienes funkcijas. Jūs galite gyventi su širdies nepakankamumu, bet gali patirti nuovargį, kvėpavimo sutrikimą, krūtinės skausmą ir daugelį kitų simptomų. Širdies nepakankamumo valdymo dalis yra atsargūs, kai skysčio suvartojimas yra didesnis, tuo daugiau skysčių yra organizme, tuo sunkiau širdis turi veikti, kad ją siurbtų. Jūsų gydytojas jums pasakys, kiek galima saugiai gerti, ir ši suma apima Visi skysčiai. Pasak Pitsburso medicinos centro universiteto, geriausias rezultatas – skleisti skysčių kiekį per dieną ir kasdien sverti. Jums reikia kreiptis į gydytoją, jei per dieną tris dienas iš eilės kasdien gausite 2 arba 3 svarus per naktį arba daugiau nei 1 svaras per dieną.

Inkstų liga

Jūsų inkstai yra atsakingi už tinkamą skysčių balansą ir skysčių filtravimą atliekomis. Jei gyvenate su inkstų liga, turėsite stebėti skysčių vartojimą, kad išvengtumėte inkstų pertekliaus. Dažni požymiai, kad jūs geriate per daug skysčių, yra pėdų ir kulkšnių patinimas, padidėjęs kraujospūdis, svorio padidėjimas ir skysčių susikaupimas plaučiuose, dėl kurių atsiranda dusulys, pažymi Amerikos amerikietiškų asociacija. Taip pat reikia apriboti ledo vartojimą, ledus, želatiną, ledus, padažus, prieskonius ir sriubas.