Magnis ir spirulina

Nors dumbliai niekada negali patekti į pagrindinius restorano meniu ar žmonių sąrašą labiausiai maistą, daugelis sveikatingų maisto mėgėjų tiki, kad vartosite spiruliną. Šie mėlyna-žali dumbliai pakraunami maistinėmis medžiagomis. Jei jus domina bandyti spirulina, bet negalite įsivaizduoti, kad valgote šviežią, apsvarstykite galimybę jį paimti kapsulėje.

Spirulina

Dumbliai yra atsakingi už 90 proc. Žemės fotosintezės. Daugiau kaip 10 000 dumblių rūšių gyvena vandens aplinkoje. Bet jei esate dumblių ekspertas, nedvejodami paimkite jį patiems. Nors kai kurios rūšys, pavyzdžiui, spirulina, yra neįtikėtinai maistingos, kiti yra toksiškos. Jie svyruoja nuo mikroskopinės iki 200 pėdų ilgio milžiniškos jūros dumblių. Spirulinos ląstelės sienos yra minkštos ir lengvai virškinamos. Ši dumbliai yra daug maistinių medžiagų, įskaitant didelį magnio kiekį.

Magnis

Magnis reikalingas šimtui biocheminių reakcijų, įskaitant širdies ritmo stabilizavimą, stiprių kaulų išlaikymą, imuninės sistemos palaikymą ir kraujospūdžio normalizavimą. Apie pusę kūno magnio kaupiasi kauluose. Kiti 50 proc. Yra daugiausia organų, ląstelių ir audinių viduje. Kraujyje yra tik 1 proc. Magnio, tačiau šis nedidelis kiekis yra kritinis. Špinatai ir kitos žalios daržovės, turinčios tam tikrą mitybinį panašumą su spirulina, yra geri magnio šaltiniai. Chlorofilo molekulė, kuri šiems daržovėms suteikia žalią spalvą, yra magnis. Riešutai, sėklos, ankštiniai augalai ir sveiki grūdai yra vertingi šaltiniai. Moterys nuo 19 iki 30 metų reikalauja 310 miligramų magnio dienos. Rekomenduojama vyrų paros norma yra 400 miligramų. Po 30 metų, moterims keliami reikalavimai – iki 320, vyrams – 420.

Chlorofilas

Chlorofilas yra chelatas, tai reiškia, kad jis susideda iš centrinio metalo jono, kuris jungiasi prie didesnės organinės molekulės. Magnis yra chlorofilo centrinis jonas, jis yra susietas su keturiais azoto atomais. Chorophyll naudoja fotosintezę, kad saulės energija būtų nukreipta į cheminę energiją. Tai paverčia vandenį ir anglies dioksidą į deguonį ir angliavandenius. Dumbliai yra labai daug chlorofilo, todėl spirulina ir kiti dumblių tipai yra tokie svarbūs planetos fotosintezei. Žodis “chlorofilas” kilęs iš graikų kalbos žodžio “chloras”, kuris reiškia gelsvai žalios spalvos. Chlorofilas naudojamas kaip žalia spalva kosmetikoje ir muiluose.

Magnis ir kiti maistiniai produktai Spirulinoje

Džiovintas spiruilinas yra geresnis magnio šaltinis nei žaliavinis spiruilinas, kurio sudėtyje yra apie 20 miligramų magnio per 10 gramų. Tai apie 1 ½ šaukštų. Taigi, jei pridėsite tris šaukštus džiovintos spirulinos į savo skonį, jūs gausite maždaug 10 procentų savo paros dozės magnio beveik 60 kalorijų. Džiovintoje spiru lyje taip pat yra 5,75 g baltymų 10 gramų porcijoje, todėl jis yra koncentruoto baltymo šaltinis. Tai taip pat yra geras geležies, niacino, vario, omega-3 ir omega-6 riebalų rūgščių bei beta-karotino šaltinis. Žalia spurulina, atrodo, neturi jokių mitybinių pranašumų prieš džiovinimą.