Mano galva skauda po kopimo laiptais

Nesvarbu, ar tai darote pratimui ar praktiniais sumetimais, kopimas laiptais yra geras širdies ir kraujagyslių aktyvumas. Puikiai tinka kojos raumenų tonizavimas ir širdies pumpavimas. Kai kuriems žmonėms gali pasireikšti galvos skausmas po laipiojimo. Daugeliu atvejų tai yra mažai susirūpinimą. Galvos skausmas paprastai praeina netrukus po to, kai sustabdote veiklą. Tačiau kai kuriais atvejais tai gali reikšti esminę būklę. Vienintelis būdas nustatyti priežastis, dėl kurio jūs patirijate galvos skausmą po laipiojimo laiptelio, – pamatyti savo gydytoją.

Mažas kraujo spaudimas

Jūsų kraujospūdis laikomas mažu, kai kraujo tėkmė prieš arterijų sienas širdies plakimo metu ir po jo yra mažesnė nei įprasta. Pasak Stewarto Tepperio, “The Cleveland Clinic Headache Therapy” vadovo, autorius Stewartas Tepperis, kuris stovi ar pakelia laiptus, padidėja kraujospūdis. Jei turite žemą kraujospūdį, jūsų kūnas negali siurbti pakankamai kraujo, kad galėtų pakilti laiptais. Tai gali palikti galvos skausmą, nes jūsų smegenys negauna pakankamai kraujo.

Anemija

Anemijai būdingas sumažėjęs raudonųjų kraujo kūnelių skaičius. Tai taip pat gali atsirasti, jei jūsų raudonieji kraujo kūneliai yra didesni arba mažesni už įprastą. Kadangi raudonieji kraujo kūneliai perneša deguonį visą savo kūną, jūsų smegenys ir kiti organai negauna pakankamai jo, jei turite anemiją. Kai esate veikęs tokiomis veiklomis kaip laipiojimo laipteliai, jūsų smegenyse ir kituose organuose reikia daugiau deguonies. Kai jūsų kūnas nesugeba tenkinti šio reikalavimo, jis dažniausiai sukelia vadinamąją “stiprumo galvos skausmą”.

Cukraus kiekis kraujyje

Hipoglikemija, taip pat žinoma kaip mažas cukraus kiekis kraujyje, gali sukelti galvos skausmą po kopimo laiptais. Kraujo cukrus yra pagrindinis jūsų kūno šaltinis. Tai ypač svarbu jūsų smegenims. Pasak knygos “Galvos skausmo gydytojas” autorius Josephas Kandelis, kai cukraus kiekis kraujyje per mažas ir jūs lipiate laiptais, galite patirti galvos skausmą kartu su vėmimu. Šio tipo galvos skausmas nyksta, kai valgote kažką, dėl kurio cukraus kiekis kraujyje vėl pradedamas normaliai, paaiškina Kandel.

Apsvarstymai

Žemas kraujospūdis, anemija ir hipoglikemija yra dažniausios galvos skausmo priežastys po kopimo laiptais. Tačiau kitos priežastys gali būti prasta apyvarta ir dehidratacija. Paprastai jūsų gydytojas išsamiai apibūdins jūsų patirtį, kad galėtumėte išsiaiškinti priežastis. Jūsų kraujo cukraus koncentracijos kraujyje, raudonųjų kraujo ląstelių kiekio ir kraujotakos testavimas gali padėti pašalinti esamas sąlygas. Gydymas priklauso nuo priežasties, tačiau apskritai prognozė yra tinkama, jei tinkamai gydoma.