Mažiausias angliavandenių kiekis smegenų cukrui

Jūsų organizmui reikia angliavandenių, kad aprūpintų jį energija. Jis taip pat gali naudoti baltymus ir riebalus tam tikriems savo energijos poreikiams, tačiau angliavandeniai yra labiausiai tavo smegenų energijos šaltinis. Labai riboti angliavandeniai gali paveikti jūsų smegenų funkciją. Pvz., 2009 m. Vasario mėn. “Apetit” paskelbtame tyrime nustatyta, kad mažai angliavandenių dietų vartojimas atminties testavimui buvo dar blogesnis nei žmonės, sekti subalansuotą, mažesnio kaloringumo dietą.

Rekomendacijos skiriasi priklausomai nuo kalorijų kiekio, kurį reikia gauti iš angliavandenių. MedlinePlus rekomenduoja vartoti 40-60 proc. Kalorijų iš angliavandenių. Pasaulio sveikatos organizacija ir Jungtinių Tautų Maisto ir žemės ūkio organizacija rekomenduoja jums gauti bent 50 procentų savo kalorijų iš angliavandenių, mažinant anksčiau rekomenduojamą 55-75 procentų kalorijų kiekį, straipsnyje “Europos žurnalas” Klinikinis mityba “.

Merilando medicinos centro interneto svetainėje pažymima, kad mažiausias rekomenduojamas angliavandenių kiekis yra 100 g iki 150 gramų per dieną. Medicinos institutas, organizacija, kuri nustato maistines medžiagas rekomenduojamas mitybos pašalpas, rekomenduoja vartoti ne mažiau kaip 130 gramų angliavandenių per dieną. Daugumai žmonių tai vis dar yra mažesnė už rekomenduojamą angliavandenių kalorijų procentinę dalį. Jei suvartojote 1200 kalorijų per dieną, 130 g angliavandenių sudarytų 43 procentus savo kalorijų, bet tai būtų tik 26 procentai jūsų dienos kalorijų, jei sunaudotumėte 2000 kalorijų per dieną.

Apriboję angliavandenių suvartojimą, savo angliavandenius reikia gauti iš maistinių medžiagų turinčių maisto produktų, tokių kaip sveiki grūdai, ankštiniai augalai, vaisiai ir daržovės, ir sumažinti saldainių, desertų ir rafinuotų grūdų kiekį, kurį valgote. Šie rekomenduojami maisto produktai yra mažesni glikemijos indeksui, tai reiškia, kad jie nesukels didelio cukraus kiekio kraujyje padidėjimo ir gali būti mažiau linkę sukelti svorio padidėjimą.

Pasirinkus angliavandenius, kurių sudėtyje yra daug ląstelienos, taigi ir mažas energijos tankis ar kalorijos viename gramas, galite jaustis ilgiau ir sumažinti jūsų svorio padidėjimo riziką. Pagal 2007 m. “Europos klinikinės mitybos leidinį”, valgant daugiau nevalytų grūdų, ankštinių daržovių, vaisių ir daržovių, taip pat gali sumažėti širdies ligų rizika.

Rekomenduojamas suvartojimas

Minimali rekomenduojama suma

Geriausi tipai

Sveikatos privalumai