Normalus diapazonas bmi

Gydytojas gali naudoti jūsų kūno masės indeksą arba KMI, kad galėtumėte įvertinti savo svorį, taip pat riziką susirgti svorio, įskaitant padidėjusį kraujo spaudimą, širdies ligą, 2 tipo diabetą ir tam tikrų rūšių vėžį. KMI nėra tiesioginė kūno riebalų kiekio matavimo priemonė, nes KMI apskaičiavimas nesiskiria nuo svorio, gaunamo iš raumenų ar kaulų gaunamų riebalų ir svorio. Nors tai nėra tobula priemonė visiems, KMI laikomas gana tikslia nuoroda, ar jūs esate normalią, sveiką kūno svorį.

KMI nustato kūno svorį, atsižvelgiant į aukštį. Tai apskaičiuojama dalijant jūsų svorį svarais pagal savo aukštį coliais, kvadratuose, o po to rezultatą padauginus iš 703 konversijos koeficiento, BMI = svoris svarais / (aukštis coliais x aukštis coliais) x 703; Pavyzdžiui, Asmuo, kuris sveria 130 svarų ir yra 5 pėdos ir 5 colių aukščio, KMI bus tokia: BMI = 130 / (65 x 65) x 703 = 21,6. Jei nenorite daryti matematikos, galite apskaičiuoti savo KMI naudodami Internetinis skaičiuoklė, tiesiog įvesdami savo svorį ir aukštį; įprastas KMI apibrėžiamas kaip tas, kuris patenka bet kur nuo 18,5 iki 24,9, todėl ankstesnio pavyzdžio žmogus turi įprastą KMI. Vis dėlto yra trys kitos KMI kategorijos. KMI indeksas žemiau 18,5 yra laikomas antsvoriu, o vienas, kuris patenka į 25-29,9 diapazoną, laikomas antsvoriu, o KMI rodiklis viršija 30 taškų iki nutukimo.

Esminis KMI yra matematinis ryšys tarp svorio ir aukščio, o tai, kas laikoma normalia pagal BMI parametrus, yra plati. Kadangi BMI formulė numato, kad svoris pakyla tam tikru greičiu, kai padidėja aukštis, trumpesni žmonės turi mažesnį kūno svorio intervalą normaliam KMI ir kitoms KMI kategorijoms nei didesni žmonės. Pavyzdžiui, suaugęs žmogus, kuris yra 5 pėdos Pagal nacionalinių sveikatos institutų lenteles aukštas turėtų normalų KMI, kai sveria kur nors nuo 97 iki 127 svarų. Kažkas, kas yra 5 pėdų 6 colių aukščio, turėtų normalią KMI, kai sveria kur nors nuo 118 iki 154 svarų, o suaugusiems, kurie yra 6 pėdų aukščio, turėtų sverti nuo 140 iki 183 svarų normaliam KMI.

Nors normalus KMI nebūtinai reiškia, kad esate sveikas, bet kas nors, turintis įprastą KMI, vidutiniškai turi mažesnę riziką susirgti tam tikromis lėtinėmis ligomis nei asmuo, turintis didesnį KMI. Pagal 2006 m. Tyrimą, paskelbtą Tarptautiniame Nutukimo žurnale, geresnė sveikata yra stipriai susijusi su normalaus KMI. Dideliame tyrime buvo palyginta maždaug 11 400 sveikų vyrų ir moterų KMI. Tyrime nustatyta, kad sveikiems vyrams ir moterims, kurių sveikatos lygis yra nustatomas pagal kraujospūdį, lipidų kiekį kraujyje ir gliukozės kiekį kraujyje, bendrą ligos istoriją ir į sveikatą darantį elgesį, pvz., Fizinį krūvį ir rūkymą, yra mažai tikėtina, kad KMI bus toks pat Juos apibūdina kaip antsvorį ar nutukusius, ypač padidėjus sveikatos būklei. Statistiniai duomenys parodė, kad vidutinė KMI sveikiems vyrams buvo 24,5, o vidutinė KMI sveikoms moterims buvo 21,5.

KMI yra atrankos priemonė, o ne diagnostikos priemonė, taigi, nors ji yra naudojama kaip netiesioginė riebalų pertekliaus priemonė, kad galėtumėte įvertinti galimus pavojus sveikatai, tai nebūtinai yra tiksli tos rizikos prognozė. Viena iš priežasčių yra tai, kad KMI nedaro įtakos riebalų pasiskirstymui. Taigi, jei jūsų svoris yra normalus, bet turite per daug pilvo riebalų, KMI skaičius klaidingai priskiria jus kaip sveiką. Tiesa yra tai, kad jei jūs nešiojate neproporcingai daug riebalų aplink savo vidinę dalį, turite didesnę riziką susirgti 2 tipo cukriniu diabetu, širdies ligomis ir kitomis sveikatos problemomis, net jei jūsų KMI laikomas normaliu. KMI gali netinkamai klasifikuoti žmones Su didesniais svoriais. Tai yra gana neveiksminga, kai naudojama ekranui sportininkams, visų pirma todėl, kad jis nesiskiria nuo riebalinio audinio ir liesos audinio. Pagal KMI standartus nėra neįprasta, kad fitneso, raumenų sportininkai turi būti laikomi antsvoriu ir kultūristų, kuriuose yra labai mažai riebalų, kad būtų laikomi nutukusiais, nes abi grupės pasveria daugiau dėl raumenų audinio gausos.

Normalus KMI diapazonas

Svorio iki aukščio santykiai

KMI ir sveikata

KMI apribojimai