Raumenys, kerta kelio sąnarį

Jūsų kelius palaiko keletas svarbių raumenų ir sausgyslių, be jų negalėsite prailginti, pasukti ir sulenkti kelio. Galbūt stebėtinai, nėra jokių raumenų, kurie iš tikrųjų kerta kelio sąnarį, dauguma palaikančių raumenų yra kilę iš jūsų šlaunų ir klubų ir pritvirtinkite prie jūsų kojų kauko per sausgysles. Jūsų keliai atlieka neatsiejamą vaidmenį judinant, todėl labai svarbu išlaikyti raumenis ir sausgyslę, kurie supa ir palaiko juos geros darbo tvarkos.

Raumenys, leidžiančios sulenkti ir išplėsti

Pagrindiniai raumenys, kurie suteikia šlaunų formą, yra keturkampių šlaunikaulio raumenų grupė. Šie keturi raumenys jungiasi prie pateliško sausgyslių, kuris pritvirtina prie jūsų kaulo – jūsų kelio kaukė. Nė vienas tikrasis raumenys nepertrauks kelio sąnario, labiausiai palaiko kelius nuo užpakalio ir virš jo. Išskleisti išorinę šlaunį ir sujungti bet kurią kelio pusę yra iliotibinis takas ar IT juosta, tankus audinys, kuris eina nuo klubo iki blauzdikaulio, didelis kaulo jūsų apatinėje kojoje.

Kelio palaikymas nuo šlaunų ir klubų

Sudaryti keturgalvio grupę, kuri leidžia jums išplėsti savo kelio, yra tiesiosios femoros, atsakus lateralis, atsakus medialis ir atsakas tarpmedisas, šie keturi raumenys prisijungia prie savo pateliško sausgyslių. Tai yra tai, kas pridedama prie jūsų kojų kauko.

Užpakalinės dalies pakėlimas

Hamstringo raumenys padeda sulaužyti kelius. Šie raumenys susideda iš bicepso femoros, semitendinoso ir semimembranosus, kurie visi yra šlaunies nugaroje. Ši grupė jungiasi prie kelio nugaros. Kiti raumenys, kurie palaiko kelius nuo šlaunies gale, apima sartorius raumenis, adductor magnus ir didžiulį gastrocnemius raumenį, kuris padeda formuoti jūsų veršį.

Jūsų kelio laikymas sveikas ir be sužalojimo

Amerikos sporto medicinos kolegija rekomenduoja stiprinti raumenis aplink savo kelius, kad jų nepažeisti. Naudokite pasipriešinimo treniruotes, kad sustiprintumėte savo klubus ir šlaunis su tokiais pratimais, kaip hantelio stepupas, kūno svorio kumštinė, priekinė šlaunies ir kojos kirpimas. Tęsiasi, kad padidėtų lankstumas šiose srityse, taip pat padės išvengti galimų sužeidimų. Išsišakojamos pusės – suplokščiojo klubo lenkimo ruožas ir “Thomas” ruožas. Pasitarkite su savo gydytoju prieš atlikdami bet kokius sunkius atsparumo ugdymo pratimus.