Riebalų svarba sportininkams

Atsižvelgiant į sporto dietos planą, kuris dažnai yra dedamas ant angliavandenių, gali būti lengva pamiršti riebalus. Mažai riebalų turinčios dietos nebūtinai yra geriausios – tikrai ne tai, kai kalbama apie sportininkus. Riebalai ne tik veikia kaip kalorijų šaltinis, bet taip pat gali padidinti energiją ir susigrąžinti pagalbą.

Valgykite riebalus, gaukite pypkę

Riebaluose yra dvigubai daugiau kalorijų už gramą nei kitų makroelementų – 9 kalorijos vienam gramui, palyginti su 4 kalorijomis grame angliavandenių ir baltymų. Tai reiškia, kad jei turite mažą apetitą ir kovosite su pakankamai kalorijų suvartojimu jūsų mokymui, galite valgyti daugiau riebiųjų maisto produktų.

Geras daiktas

Vaisiai ir daržovės yra svarbūs bet kokiai dietai sportininkams, nes juose yra daug vitaminų ir mineralų. Vitaminai A, D, E ir K yra riebaluose tirpūs vitaminai, tai reiškia, kad jie geriau įsisavinami ir naudojami esant riebalams, pažymi mitybos ir pratimų profesorius Donaldas Jumpas iš Linus Pauling instituto. Ne tik tai, bet riebalai vaidina svarbų vaidmenį ląstelių membranos struktūroje ir hormonų gamyboje, išlaikant jus sveiką ir atliekant geriausius rezultatus.

Kiek ir kur iš?

Riebalų kiekis, reikalingas kasdien, priklauso nuo bendro kalorijų kiekio. Ajovos valstijos universiteto pratęsimas ir informavimas rekomenduoja, kad nuo 20 iki 35 procentų viso jūsų kasdienio kalorijų kiekio turėtų būti riebalai. Sportininkui, vartojančiam 2600 kalorijų per dieną, tai reikštų 60-100 gramų riebalų. Laikykitės daugiausia nesočiųjų riebalų žuvų, riešutų ir riešutų produktų, tokių kaip sviestas ir aliejus, avokadas, alyvuogės ir alyvuogių aliejus.

Baudos balansavimo aktas

Nepaisant sveikumo ir našumo pranašumų riebalų kiekiui mityboje, vis tiek turėtumėte atkreipti dėmesį į angliavandenius. 2004 m. Žurnalo “Journal of Sport Science” tyrimas nerado jokių įrodymų, kad riebalų suvartojanti dieta, kuria ribojamas angliavandenių suvartojimas, turėjo naudos, palyginti su įprasta aukštesnės angliavandenių dietos verte. Siekiama gauti nuo 45 iki 60 procentų savo dienos kalorijų iš angliavandenių.